Postovani doktore, Jako sam zabrinuta. Prje 7 dana sam uradila BHCG iz krvi(posto mi je menstruacija kasnila 5 dana) i vrednost je iznosila 12.45. Medutim prkrvarila sam obilno za 2 dana i pored terapije dobroston 2*1 i folan 1*1.Pila sam klomifen od drugog do sestog dana ciklusa, ne zbog problema, nego je moja dr. rekla da malo ubrzamo prirodu. Folikul je pukao 13. dan ciklusa. Enometrijum debljine 8mm. Da li da nastavim sa klomifenom? U septembru prosle godine(2007.) sam ima missed abortion u II 1/2 mjesecu(isto sam pila dobr.). Pokusavam da ostvarim trudnocu vec dve godine i pet mjeseci. Moram naglasiti da mi se ovo kasnjenje ciklusa sa pozitivnim BHCG (10.42u vreme krvarenja) desilo i prije ravno dve godine. Od nalaza sam uradila.:Polne hormone 3.dan ciklusa +hormone stitne zlezde,oni se u redu. Vaginalni i cervikalni bris(ureaplasma koja je izlecena- 3 kontrolna brisa negativna) escherihija isto ociscena. Autoimuna antitela(kardiolipinska. fospolipidna a antinulkearna) i to je u redu. KKS i nalaz urina takodje u redu.(da li treba jos nesto?) Potreban mi je savet, kada opet ostanem u drugom stanju, da li postoji mogunost da zastitim od ovih problrma i kako? Pa dobrostane vise ne bih da pijem. Unapred Vam hvala i hvala sto postojite. Tanja

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Na sajtu imate tekst "Ponovljeni spontani pobacaj" u kome je podrobno opisana problematika koju Vi imate - te Vas molim da procitate- ima dosta toga. Sto se tice Dabrostona- ne morate se plasiti istog jer se radi o hormonskom preparatu- hormonu koji se i inace luci u drugoj fazi menstrualnog ciklusa a neophodan je da se trudnoca odrzi (progesteron). Mesto njega moze se koristiti mikronizirani progesteronski preparat- Utrogestan (dobavlja se iz Grcke). U svakom slucaju, ako nemate problema sa zatrudnjivanjem ja ne preporucujem "pozurivanje" prirode i Klomifen bez potrebe. Takodje ne znam da li je ovulacija indukovana Pregnilom- ako jeste on moze dati pozitivan nalaz BHCG i u stvari lazirati trudnocu.