Poštovani, imam 33 god. Pre 14 god. lepu trudnoću i porođaj bez ikakvih problema. Nisam više mogla da ostanem u drugom stanju sve do pre 6 god. kada mi je utvrđena vanmaterična trudnoća i prilikom te intervencije odstranjen desni jajovod. Od tada više nisam mogla da ostanem u drugom stanju. Urađene su mi detanjne analize i konstatovano mi je u Višegradskoj bolnici da mi jajovod delimično propušta kontrast u peritubalne priraslice (HSG), anpularni deo pretvoren u s.....( ne mogu da se setim naziva), Predložena mi je eventualna laparoskopija, inače vantelesna. Šta mi vi pedlažete?

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Vantelesnu. Imate izmenjen jedan jajovod koji se moze laparoskopski korigovati (imate sactosalpinx), ali ce uvek ostati manje vredan i tacka rizika- za ponovnu vanmatericnu trudnocu, a znam da to nije nimalo prijatno iskustvo. Naravno mozete se opredeliti i za opciju korekcije, zatim sledi UTI , pa ponovo HSG i onda dosta srece. Moj savet je VT.