Recite mi kakve su sanse da se broj progresivno pokretnih spermatozoida koji iznosi 30%,popravi uz neku terapiju.Operisao sa varikocelu prosle godine i razultati se nisu ni malo promenili po pitanju pokretljivosti.Testirao sam se na bakterije koje izazivaju neplodnost i razultati su negativni.Prisutne su samo streptokoke pa mi recite da li one imaju uticaja na plodnost.Molim Vas recite mi da li pokusavati uz lekove da se popravi broj progresivnih ili predlazete vestacku.Hvala Vam puno!

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.
    • U konsultaciji sa urologom mozete jos neko vreme probati da lekovima poboljsate spermogram, ali ne u nedogled. Takodje u konsultaciji sa Vasim ginekologom mozete probati inseminaciju posle pripreme sperme za istu (centrifugiranje u specijalnom medijumu koje za cilj ima izdvajanje kvalitetnih spermatozoida) , a tek posle toga razmatrati IVF.