Postovani doktore imam 37godina,dvoje dece.Prilikom odnosa imam ne mnogo jake bolove(cini mi se kao da na samom ulazu imam neku ranicu) i povremeno kada je odnos neposredno posle menstruacije malo prokrvarim.Sada sam malo prokrvarila,a proslo je desetak dana od ciklusa.Menstruacije su redovne,normalne i traju 5 do 6 dana.Otisla sam na pregled i doktor mi je uzeo biopsiju,nije radjen pregled sekreta niti papa nikolau test. Da li se biopsija uzima bez ostalih analiza, o kojoj se dijagnozi radi i koji savet,analize i terapiju mi predlazete? Hvala Vam puno.

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Moj savet je da proverite sekret- ako je poremecen- znaci infekcija- moze biti uzrok bolnih odnosa. Niste rekli biopsiju cega Vam je uzeo - ako je grlica verovatno mu je bilo nesto sumnjivo pa je tim potezom skratio dijagnosticki put- to radimo ponekad- i nije napravio gresku- na taj nacin cete direktno dobiti dijagnozu promene (grlica ili vulve- ne znam sta je uzeo). Kada stigne H-P rezultat biopsije , na osnovu njega ce se odrediti smernice daljeg lecenja. Za aktuelne probleme savet je Vaginalete Poliginax jedno pakovanje i Mac-Miror krema lokalno (ulaz vagine) nekoliko dana do smirivanja tegoba a zatim povremeno na smenu krema i kantarionovo ulje.