Postovani doktore, Pretragama po sajtovima naisla sam na Vas, koji me je jako odusevio, jer je malo onih humanih koji pomazu a da im nije uzvraceno. Bila sam kod ginekoliga, ali nisam dobila pomoc mojoj infekciji. Imam 19 godina. Imam odnose 8 meseci sa istim parnerom i veoma me je zacudilo zasto infekcija bas sad. Na rezultatima brisa mi pise da imam III grupu sekreta i retke kandide (rekla bih iz rukopisa). Osecam peckanje, svrab i pojacan sekret sa grumuljicama. Prepisane su mi Polygynax vaginolete na 6 dana koje nisu mnogo pomogle. Prema njenim recima nije nista strasno i nije mi trazila dodatna ispitivanja, ali nije ni resila moju muku. Da li mozete nekim savetom da mi pomognete? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Hvala za pohvale. Prvo vaginalna sredina je dinamicna i stalno se menja te ne treba da Vas cudi odakle bas sad infekcija; drugo III grupu sekreta ima sigurno 80 od 100 sex aktivnih zena te odatle komentar Vase dr; trece Vi imate tegobe i to je problem koji nije resen. Probajte sa Vag. Geonystin (one pokrivaju III i VI grupu koju Vi imate). Uz terapiju vaginaletama koristite jedno 2 nedelje tbl Laktogin 2x1 (oralni probiotik za sredjivanje vag. flore). Ako sve ovo ne pomogne uradite V+C bris i lecite po antibiogramu. Trebalo bi da pomogne.