Imala sam spontani pobacaj prije 3 mjeseca >missed ab>, uradjena je kiretaza. Ciklusi nakon toga su bili normalani do ovoga mjeseca, sada mi traje krvarenje vec 15 dana. Bila sam kod gin. prije 3 dana, radjen je UZ i otkrivena je mala cista na desnom jajniku ostalo sve je OK. Dr mi je dala da pijem Himoral forte 10 dana i da je to krvarenje najvjerovatnije od ciste i zbog kasnjenja ciklusa 20 tak dana. Da li je moguce da je krvarenje produzeno zbog ovih tableta i da li Vi imate neki komentar ili savjet? Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Cista- perzistentni folikul (folikul koji nije ovulirao tog ciklusa) je vrlo cest uzrok izostanka menstruacije i produzenog krvavljenja iz materice- sto je verovatno slucaj sa Vama. Terapija koja Vam je propisana moze da pomogne, ali sam ja vise za hormonski tretman: estrogenima ili progestagenima - u zavisnosti od debljine endometrijuma. Popricajte sa Vasom Dr ako krvavljenje nije stalo do mog odgovora (posto kasnim).