Poštovani doktore, molim vas za odgovor. Dijagnoza sa UZ pregleda je: Hyperplasio endometri.Uterus: uAVF 90x60x50, endometri: 25 mm/:2, la: sa febil 25x25 mm. Imam 41 godinu, dvoje dece i duže vreme kraće i oskudnije menstruacije, ali oduvek izuzetno redovne, bez odstupanja. Pretprošli mesec prvi put nisam dobila, a prošli sam imala vrlo oskudno, ali produženo krvarenje (15 dana). Brinem se jer je dr rekla da je to strasno uvećanje i da to nije dobro. Šta se radi u takvim slucajevima? Papa test je II grupa, vag.sekret III, a kolposkopija je pokazala ektopiju iako doktorka kaže da nije ranica. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Verovatno imate polip endometrijuma. Resenje je jednostavno- eksplorativna kiretaza i histopatoloska verifikacija- to je metoda i dijagnoze i lecenja za Vas, te ne odugovlacite vec uradite ovo sto sam Vam napisao.