Poštovani doktore, hvala na prethodno datom odgovoru! Prethodno pitanje bilo je vezano za povećan puls brz zamor i povremene blaže otoke ekstremiteta... Danas sam uradila analizu krvi i urina i pošto moj ljekar neće biti tu narednih 5-6 dana molila bih vas za odgovor. Naime u nalazu urina piše dosta bakterija i povećani proteini sa oznakom + bilirubina nema leukociti 2-3 a eritrociti 1-2 a od analiza krvi rezultati su sledeći: GLUPAP 5,4 WBC 12.1 10E9/L LYM 2.7 22.5%M GRAN 9.0 74.2% G RBC 3.78 10E12/L HGB 120g/L HCT 34.6% MCY 91.6 fL MCH 31.7 pg MCHC 347 g/L RDW 13.2 % PLT 275 10E9/L sa napomenom MID cells may include less frequently occurring and rare cells correlating to monocytes, eosinophils, basophils, blasts and other precursor white cells. Molim vas da mi protumačite pomenuti nalaz jer sam dosta zabrinuta jer imam ujedno i povećan puls oko 110 dok je pritisak kao što sam vam i ranije pisala u granicama 120/80. Da li to može dovesti do odredjenih komplikacija s obzirom na nalaze urina i krvnu sliku ( pitam jer sam čitala da je pojava proteina u urinu jako loša pogotovo u trudnoći)? Hvala veliko unaprijed!!

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Uradite urinokulturu a po davanju urina (za urinokulturu) ukljucite antibiotik (Panklav, Cedax) dok ne stignu rezultati urinokulture. Imate urinarnu infekciju- ona moze biti uzrok proteina u urinu, ali obavezno uradite i kompletnu biohemiju.Caj od brusnice i kontrola kod Vaseg ginekologa kad se vrati.