Postovani, 2006. godine su mi na materici otkrili dva mioma velicine 2,2*1,7 i 4*4. Nisam radjala, niti imala pobacaj, niti abortirala. (To su bila ustaljena pitanja lekara kada pomenem da imam miome na materici) Receno mi je da nista ne mogu uraditi da ih uklonim, vec da samo trebam ici na pregled na svaka 3 meseca. Jedino sto sam pila jesu tablete na bazi ulja Nocurka i caj na bazi 9 biljaka. Uz to mi je desni jajnik obgrljen prilaslicama i "podvukao" se pod matericu, te mi stvara puno problema usled mestrualnog ciklusa. Pitanje j- da li postoji nacin da otklonim miome i sta treba piti (ukoliko ima bilio kakvog leka) ili ne treba nista ciniti i da li postoji nacin da resim problem sa jajnikom? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Moj predlog za Vas je laparoskopija- ona ce dati odgovor na Vase pitanje i resiti i pitanje mioma i pitanje jajnika. Lekovima ne mozete resiti miome a i pitanje je da li treba (laparoskopija ce definisati njihovu velicinu, lokalizaciju, eventualno ce biti odstranjeni ako je moguce a priraslice oko jajnika ce biti otklonjene).