Postovani doktore, Od prvog odlaska kod ginekologa imam ustanovljenu dijagnozu mikrocisticnih jajnika mada nikada nisam bila pod nikakvom terapijom.Ciklus mi je redovan svakog meseca ali seta od 25 do 35 dana,nemam krvarenja izmedju dve menstruacije .Jedini problem je sto mi je desni jajnik uglavnom uvek uvecan i vrlo osetljiv pa cesto osecam blage bolove uopste,kao i u toku odnosa.Da li bi trebalo da uradim neke dodatne analize?Imam jos jedno pitanje koje bi zelela da Vam postavim.Pre godinu dana imala sam pobacaj tj.ustanovljen je prestanak srcane radnje ploda u 10-toj nedelji trudnoce,uradila sam nakon toga neke analize ali je sve bilo u redu tako da nije ustanovljen uzrok.Sad bi ponovo zelela da zatrudnim pa bih vas zamolila da mi preporucite koje analize bi trebalo da uradim pre trudnoce. Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Sto mse tice prvog pitanja- nema razloga da preduzimate bilo sta ( i ostali ste trudni bez problema). Na ovom sajtu imate tekst "Ponovljeni spontani pobacaj" - procitajte ga i to ce biti odgovor na drugo pitanje.