Postovani, moja sestra je prilikom prvog porodjaja imala eklampsiju(mislim da se tako zove,slicno epi napadu),sada je u 8.mesecu trudnoce.procitala sam negde da gorka so znacajno smanjuje mogucnost da dodje do toga pri porodjaju,ali neznam kako se koristi.Da li imate savet u vezi toga?Takodje,ja sam vec dve god u braku i ne ostajem drugom stanju.Sve smo proverili,i sve je ok.Na folikometriji sam pratila ovulaciju,i sve je bilo u redu.FHS I LH su mi bili smanjeni trostruko u sredini ciklusa,i to je jedini problem.Radila sam i prohodnost jajovoda i to je bilo ok.Sta vi sledece preporucujete?

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Eklampsija ima dobru osobinu sto se ne ponavlja (uglavnom)- tako da je verovatnoca da ce sestra imati opet isti problem je minimalna. Neka pije sumeci MG 2x1 - to je dovoljno i Omegu-3 1000 mg dnevno. Sto se Vas tice potrebno je stimulisati ciklus klomidom, indukovati ovulaciju i ici na ciljane odnose.