Poštovani doktore, danas sam uradila kontrolu vaginalnog brisa i nalaz je IIIa grupa. Zakazala sam pregled kod ginekologa, ali tek za 3 nedelje, zato Vas molim da mi kažete da li se ona leči i kako? Inače nemam nikakve simptome, niti pojačan sekret. Imam dijagnostifikovan HPV sa 20% zaraženih ćelija, pa me interesuje da li to ima neke sa ovim nalazom. Naročito me zanima da li je taj procenat od 20% nešto katastrofalno i da li ukazuje na period trajanja od početka infekcije, tj. da li sam nedavno zaražena, ako je to uopšte moguće utvrditi.PAPA test je u redu, nemam nikakvih drugih infekcija (kao da HPV nije dovoljan, mada nemam baš nikakve simtome, popila sam 4 kutije Aciklovira). Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Vag. Poliginax  6 dana ce biti dovoljna terapija,  a uz nju mozete koristiti Tbl Laktogina 2x1 2 nedelje (oralni probiotik za sredjivanje vaginalne flore). Sto se tice ovih rezultata oko HPV- konsultujte laboratoriju koja Vam je to radila- tih 20 % nista posebno ne znace (znacio bi tip virusa). Uglavnom redovne kolpo i pa kontrole su za sada predlog sa moje strane. III grupu ima vecina sex. aktivnih zena i to je to. Pozdrav. Acikloovir Vam nece pomoci.