Postovani, pre neki dan sam uradila papu i sekret, PA je II grua, ali za sekret pise: masivna inflamacija. Terapija polygynax 12 kom. Interesujeme sta je to masivna inflamacija, da li je to nesto ozbiljno a najvise me interesuje da li moj partner treba da ima neku terapiju kad i ja i koju. Unapred zahvalna, Marija

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Znaci da imate jaku upalu. Terapija je ok a ukoliko partner nema nikakvih spoljnih manifestacija (iscedak iz uretre) nije potrebno njegovo lecenje. Posle terapije vaginaletama ne bi bilo lose da uradite V+C bris i tada sprovedetre lecenje po antibiogramu ukoliko je potrebno ( u tom slucaju pije i partner).