Postovani, Pisem vam iz Makedonije. Redovno pratim vas sajt i pohvale za korisnim informacijama i sadrzajem. Imam 29 god i vec 7 meseca pokusavam da ostanem u drugom stanju, ali bez uspeha. Ginekolog mi je preporucio da uradim hormonski test, 3 dana menstrualnog ciklusa i rezultati su sledni:FSH 6, 35 mlu/ml; LH 3,69 mlu/ml; Prolaktin 19, 95 ng/ml; estradiol 34,39 pg/ml; progesteron 0, 94 ng/ml; testosteron 0,32 ng/ml; FT3 4,33 pmol/l; FT4 11,9 pmol/l; TSH 1,25 nLU/ml. Molim vas za vase mislenje u vezi ovih naoda. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Osim T3 koji je nesto povisen (konsultujte endokrinologa) sve ostalo je potpuno uredno. Uradite mikrobiologiju (V+C bris, mikoplazmu, ureplazmu, hlamidiju i tokskoplazmu), zatim folikulometriju (UZ-cno pracenje ciklusa sa ciljanim odnosima (kada se utvrdi ovulacija), muz neka uradi spermogram i spermokulturu i budite strpljivi i neoptereceni- Vi jos uvek nemate problem.