Poštovani, imam 34 godine i samo jedno dete koje ima već 11 godina. Sada ozbiljno razmišljam o drugom posle svih problema koje sam imala sa ove strane. Pri prvom porođaju koji sam morala da održavam ginipralom, stomak mi se nije spustio i pukla mi je placenta tako da sam u lokvama krvi odnešena u bolnicu. Nisu mi radili carski rez zbog srca jer imam aritmije, ali uz Božiju pomoć preživeli smo i ja i dete. Posle toga sam imala drugu trudnoću u kojoj sam se osećala jako loše, utvrdjena mi je pogrešno vanmaterična trudnoća, rađena mi je punkcija, i primala sam inekcije linkocina. Kada su utvrdili da je dijagnoza pogrešna lekari su videli trudnoću u materici i savetovali me da dete zadržim na šta nisam pristala, verujte mi da se i danas pitam jesam li pogrešila, imala sam sedimentaciju 50 u to vreme i mislim da sam donela ispravnu odluku. Kiretažu su mi radili 3 puta tj. 2 revizije jer mi je materica zavaljena, s obzirom da je ostatak bio u meni bio skoro 15 dana dobro sam preživela. Imala sam krvarenja nenormalna skora kao i kada mi je pukla placenta. Posle svih tih nemilih događaja ostala je tuga za drugim detetom ali ne hrabrost. Prošlo je dosta vremena a moje dete mnogo pati, treba mi pravi savet koji bi mnogo značio da ne bih patila čitavog života. U dojkama imam iscedak, radila sam ultra zvuk i imam promene ali nisu ni ciste ni tumori. Da li bi trebala da ponovo uradim ultra zvuk ukoliko bih zatrudnela. Pre četiri godine su mi spaljivali grlić materice jer mi je ranica ostala posle porođaja a iskomlikovala se posle svih nemilih digađaja jer sam počela da krvarim. Do sada je sve u redu pre godinu sam radila PA i bio je II grupa što je dobro. Izvinjavam se zbog ovako opšteg pitanja ali se nadam da me razumete posle svega što mi se dogodilo. U nadi da ćete mi odgovoriti na pitanje i pomoći u mojoj dilemi unapred Vam se zahvaljujem. Pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Ja nemam dilemu- predlazem trudnocu. Sve sto Vam se desilo je najblaze receno prilicno strasno, ali ste iz toga i Vi i dete izasli kao pobednici- znaci Bog je na Vasoj strani. Lekari su iako mozda niste zadovoljni odradili svoj posao kako su mogli u datom trenutku (nikog ne branim), a komplikacije koje se javljaju u nasem poslu su strasne i ne javljaju se tako retko- ne prolazi svaka trudnoca glatko i bez problema- ali o tome se ne razmislja. Uglavnom Vi ste vremenom obradili probleme koji su Vam se desili i to je dobro- te zato sada krenite slobodno u sledecu trudnocu. Sto se tice iscetka iz dojke proverite nivo Prolaktina- on moze biti uzrok , a moze i kociti nastanak trudnoce. Ostalo je sve u redu- nema potrebe da ponavljate UZ-dojke ako ste ga skoro radili. Nema razloga da ne ostanete trudni.