Postovani, imam 30 godina.3 godine nisam ostajala trudna.Lecila sam se i tek nakon HSG-a (koji je radjen 5.04.2007.) sam zatrudnela.Porodila sam se pre 5 meseci (tacnije 27.decembra 2007.)-carskim rezom.Doktor mi je predlozio carski rez iz vise razloga: moje godine, leceni sterilitet i simfiza je bila jako nisko.Porodjaj je protekao u najboljem redu.Rana je lepo zarasla.U porodilistu su mi rekli da mora proci minimalno 2 godine do sledece trudnoce. Interesuje me:- da li se misli 2 godine od zaceca ili od porodjaja? - da li i sledeci porodjaj mora da se zavrsi carskim rezom? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Razmak od porodjaja  (od carskog reza) do sledece  trudnoce treba da bude minimum 18 meseci (vise o tome procitajte u tekstu Carski rez na ovom sajtu). Verovatno ce i sledeci porodjaj biti zavrsen CR-om.