Poštovani doktore, imam 42 god. i dijagnozu hašimotov tireoditis pijem euthyrox 75 i xanax 0.25 svakoga dana. Zanima me da li bih sada mogla da počnem sa korišćenjem antibebi pilula(nikada ih nisam koristila) Imala sam izostanak menstruacije od dva meseca ali mi je ginekolog rekao da nije ništa zabrinjavajuće. Ako bi ste mi preporučili da ih koristim da li je potrebna neka analiza i za koji lek da se opredelim. Hvala.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Oralni kontraceptivi nisu izbor kontracepcije za Vas. Izostanak od 2 meseca moze biti prvi znak popustanja funkcije jajnika sto se moze ocekivati u Vasim godinama (perimenopauza- period od 3-5 godina koji prethodi menopauzi). Metoda izbora za Vas je spirala Mirena (imate vise u tekstu kontracepcija na ovom sajtu).