Postovani, imam 32 godine. Menstruacije su mi oduvek neredovne, sa neredovnim razmacima. Zadnja je bila 10.01.2007. Dana 27.03.2007. godine radjen je ultrazvuk na kome je utvrdjen moguc hipoplastican uterus dimenzija 7.1x3.5x5.4, endometrijum je jako tanak, levi jajnik 3.1x1.8, a desni 3.4x2.1. Dana 29.03.2007. radila sam analizu hormona i nalazi su sledeci:
    > estradiol 96.6
    > progesteron 0.68
    > FSH 6.2 > LH 26.3
    > prolaktin 363.0
    Inace vise od godinu dana se praktikuje odnos bez zastite. Planiram trudnocu. Preporucujete li neku terapiju. Postoji li mogucnost sa otezanim zacecem, i sta u tom slucaju raditi. Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Dimenzije koje ste naveli ne ukazuju na hipoplastican uterus, a i vrednosti za jajnike su ok. Hormonski status je u redu, ali ako ste godinu dana bez zastite i bez zaceca onda ste po definiciji par koji treba da potrazi pomoc ginekologa u smislu lecenja steriliteta. Lecenje steriliteta je vrlo kompleksno i o tome morate sa Vasim ginekologom sto ste vidim vec zapoceli. Sto se tice terapije ona zavisi od problema te Vam nista konkretno ne mogu preporuciti ovim putem.