Dargi doktore, prijateljica mi Vas je predložila za saradnju i pri tom uputila sve pohvale za Vaš rad i saradnju ovim putem sa pacijentima. Zovem se Marina , imam 35 godina i jedan veliki problem . Nadam se da ćete mi pomoći.Naime, pre 2 god.na moru sam dobila nekakvu infekciju i upalu grlića materice. Lečili su me raznim vaginaletama i antibioticuma a tek otprilike pre god.dana su se setili da uzmu bris V+C i on je pokazao bakterije . Poslednji nalaz mi glasi ovako: urinokultura - saprofitna flora, cervikalni bris: enterokokus spp. i E.coli - mali broj, srednji broj PMN,retke gram + neke u lancima , gram + debeli bacili - mali broj. Penicilin R , Ampicilin R , Ciprocinal R , Cefalospor. R . Sve rezistentno, a i alergična sam na penicilin.Mikrobiolog kaže da mi je velika količina antibiotika uništila korisne bakterije, da mi lekovi ne delujui i predložila prekid terapije, tj nikakve kreme,vaginalete i antibiotici samo velika količina vitamina C u svim oblicima kako bi se organizam sam izborio.(Ranije sam primala gemtamicin i pila eritromicin , sve više puta).Da li se Vi slažete sa tim i da li te bakterije mogu same po sebi proći,koliko su štetne i da li ostavljaju posledice?(Udata sam i imam dvoje dece).Šta Vi predlažete? Moj ginekolog se složio sa mikrobiologom stim što mi je rekao da ne prekidam M.Mirir vaginalete koje mi je prethodno dao jer one sadrže bakterije koje su meni potebne.Šta da radim , kako da ih se rešim i da li su one uzrok svraba koji osećam? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Saglasan sam sa Vasim ginekologom osim sto predlazem da uz Vit C unosite dosta belog luka (moze perle), zatim da pijete caj od brusnice u neogranicenim kolicinama (mozete se njime i irigirati povremeno-2-3x nedeljno), i da odmah pocnete da pijete (po uputstvu-duze vreme) tbl. Laktogin (oralni probiotik za sredjivanje vaginalne flore). Posto broj bakterija nije veliki- opasnost po Vas je minimalna, ali potrebno je iskoreniti ove bakterije koje ne pripadaju normalnoj vaginalnoj i cervikalnoj flori.  Dve nedelje nakon uzimanja  Laktogina ponovite V+C bris- ako su bakterije i dalje prisutne nabavite Vaginalete Albothyl-a i u dogovoru sa Vasim ginekologom sprovedite terapiju. Tesko se nabavljaju. Neka muz proveri urinokulturu i bris uretre.