Imam 46 godina i usla sam u klimakterijum.Ginekolog mi je preporucio Menosoju ali cula sam od nekih da je nije dobro piti.Interesuje me vase misljenje o tome i sta mi vi preporucujete.Hvala.

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Podeljena su misljenja o soji- jedno vreme je forsirana sada se sa tim stalo. Ono sto cu Vam ja preporuciti je da slobodno koristite preparate crvene deteline i Cefaklimen{biljni preparat] (menjajte)-moje povratne informacije su pozitivne. Ako Vas ginekolog proceni mozete neko vreme uzeti i Hormonsku supstituciju (Klimen), a ako bas necete hormone a nista ne pomaze onda Livial- ali o tome morate sa svojim ginekologom. (pregled grudi, kolposkopija i PA, biohemijske analize, denzitometrija) Pijte dosta Ca, MG, setajte i ako imate smetnje mozete uzeti Bromazepam.