Postovani dr.Stefanovicu,molim vas da mi pojasnite nalaz i objasnite sta znace mozaici koje je dr.videla prilikom kolposkopskog pregleda. Kolposkopski nalaz: Cirkularno ectopis sa pocetnom REE,i poljem AW epitela, periferno na 1 h,vagina i vulva bo. st gyn palp bo. Papa-II grupa VS- uredan nalaz CB- uredan nalaz Th: Hiperol vag.( tri meseca po 5 dana u mesecu) Hvala unapred! Biljana Bg.

    Odgovoreno: 30. 05. 2008.
    • U izvestaju nema mozaika vec AW (acido white epitel). Svejedno - i jedna i druga kolposkopska slika su patoloske. (epitel je pretrpeo promene zbog bakterijske ili virusne infekcije) Posto je PA uredan posle terapije ako se patoloska kolposkopska slika zadrzi treba uraditi biopsiju i H-P verifikaciju, a zatim tretirati ili ne grlic na osnovu H-P rezultata.