Postovani! Molila bih vas za pomoc,ako ste u mogucnosti. Imam 26,god.I mucim se sa peckanjem u predelu vagine vec 5 god.U pocetku je u pitanju bila candida,ja je zalecim a ona se stalno vracala.Onda jedan izvestan period je nije bilo nalazi uredni a ja osecam peckanje iritaciju,onda se pojavila ureaplazma koja je izlecena radila sam 4 puta analize za istu.Idem redovno kod ginekologa na svaka 3 meseca.2 puta god,radim papa test,i kolposkopiju,pre 2 meseca sam uradila mikrobioloske analize i sekret,samo je kandida nadjena u velikom broju.Imala sam vezu od 6 god i nisam menjala partnere.Sada sam sam 6 meseci i dalje se svakog meseca javljau ovi simptomi uzimam najcesce kansen3,a ponekada poliginax,ginodactanol,hemomicin(kaps.),itd.ginecolog mi redovno prepisuje silne vaginalete i bude mi dobro kratno vr 2-3 nedelje i onda opet.obicno pre i posle menstruacije i;li period plodnih dana.Ultrazvuk je uredu takodje,o higijeni vodim racuna mislim zaista vise ne znam i jogurte pijem sa bifidusom i sokove ribizlu...i uzimam makrobioticku hran! u ali nista .Molim vas za pomoc. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.

    • Gljivicna infekcija zna da bude uporna i teska za lecenje sto ste i sami iskusili. Probajte sledece: prokontrolisite secer u krvi pre svega , a zatim sledeca terapija: Vaginalete Nystatin ( stari dobri lek), jedno pakovanje, paralelno sa tim jedna tableta diflukana od 150 mg oralno. Posle terapije nistatinom vaginalete Laktovag 2x1 jedno pakovanje. Posle sledece menstruacije ( neposredno) jedna vaginaleta Canestena 1 ili tri Kansena 3 i 3-4 dana vag. Laktovag i tako tri ciklusa. Ne jedite slatkise, kiselo, ljuto i zacinjeno. Nadam se da ce Vam ovo pomoci.