Postovanje! Imam 27 god,2 porodjaja-oba SC,bez abortusa.Prosle godine kolposkopskim pregledom mi je utvrdjeno prisustvo AW epitela na grlicu.Papa je bio 2,a VS 3 grupa.Kako nisam imala tegobe,proslo je bez terapije.Pocetkom ove godine pregledom je utvrdjeno da se promena prosirila,i imala sam sukrvicav ili braonkast sekret spontano,ali i posle odnosa.Nije ponovljen Papa test jer je promena izrazena,vec mi je odmah uradjena biopsija grlica i explorativna kiretaza.Cekam HP nalaz.Pitanje je sta sve moze biti uzrok nastanka promena(kao mojih) na grlicu?

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Infekcija je najcesci uzrok promene- moze biti bakterijska i onda ce nalaz biti cervicitis hronica  ili virusna (HPV) i onda ce biti CIN (cervikalna intraepitelna neoplazija)- premaligno stanje u potpunosti izlecivo.