postovani doktore,moj problem je u hormonima.naime,FSH 27.9 imam 35.g. i nemam dece u braku 13g.dve operacije i hormonska terapija dugi niz godina,jedan IVF(bezuspesno)i sada priprema za donaciju jajne celije.da li je moguce sniziti tako visoki FSH? Vredi li pokusavati sa donacijom sa takvim rezultatom i da li je donacija jajne celioje opasna po moje zdravlje.

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Fsh je visok jer nema adekvatnog odgovora jajnika- potrosena je njihova rezerva i zato Vam je verovatno predlozena donacija jajne celije. Ja nemam iskustva u tom segmentu (to je kod nas jos uvek u povoju te ne mogu da komentarisem, ali mislim da ne postoji mogucnost da Vas taj nacin trudnoce ugrozi- o tome razgovarajte sa lekarima koji to rade.