- Sta znaci: leucoplakia?
    - Sta znaci: Cervicitis chronica nonspecifica?
    - Mikroskopski: koagula krvi, sluz i fragmenti endometrijuma u kasnoj sekreciji.

    Odgovoreno: 20. 04. 2007.

    • Bukvalan prevod je belo polje, a oznacava patolosku kolposkopsku sliku ( promena na grlicu- uocena kolposkopom) moze biti indikacija za biopsiju grlica. Cervicitis chr. nonsspecifica oznacava hronicnu nespecificnu upalu grlica.. Ostalo je histopatoloski nalaz kiretaze supljine materice u kome nema patoloskih promena.

Komentari na pitanje: #582

    • Poštovani, saznala sam u feb 2016 da sam hpv pozitivna, visok rizik. Radila sam tromjesečno pap, bio je 2p i u avg. je bio 3d. Panika je nastala i doktor mi je uklonio toliko koliko je bilo zahvaceno. Stigao je ph nalaz: cervicitis chronica nonspecifica. Cystis nabothi. L-sil. Resekcioni rubovi bez promjena. Molim vas da mi objasnite o čemu se radi. Doktor mi je rekao da su nađene maligne celije, da li je to rak? Šta raditi dalje? Unaprijed vam zahvalna.

    • Arifovic Milka 27. 06. 2016.

      Poštovani doktore molim vas da mi objasnite nalaz biopsije. Ovako piše na nalazu: klinička dijagnoza. Mtg prol cerv chr. Vrsta materijala 1. Curettage expl et hp et. 2 biopsio pvu molim vas da mi odg sto pre inace sam zadnje 2god tri puta operisala levu dojku i jednom desnu imala sam benigne tumore. Unapred zahvalna.