poshtovani molim za odgovor.
    imam 30 god. osim neredovne menstruacije i ponekad pojachanog belog pranja koje sam lechila po uputstvu lekara, nikada nisam primetila neke smetnje osim bolnog prvog dana menstruacije. niko iz porodice sa moje strane nije imao poteshkoce sa trudnocom. pored svega suprug i ja pokushavamo uchestalo vec 1 god. i nishta se ne deshva. malo nam je teze da odredimo plodne dane pa sam kupila (pre 1 god.)maybe baybe i merila vazalnu temp. i pored toga nismo p[otpuno sigurni oji su plodni dani. veoma smo psihichki uznemireni zbog mogucih komplikacija o kojima sve vishe chujemo. mi se ipak nadamo da ce priroda i kod nas uchiniti svoje pa vas molim za neki savet i posebno mog supruga zanima koja je pozicija za vreme odnosa najbolja jer je svashta chuo a niko nezna za sigurno. molimo za savet i nadamo se odgovoru!

    Odgovoreno: 20. 04. 2007.
    • Postovana, ne zelim da Vas plasim ili uznemiravam, ali po definiciji ako do trudnoce ne dodje nakon godinu dana normalnog seksualnig zivota (podrazumeva vodjenje ljubavi bez zastite najmanje 2 puta nedeljno) onda je potrebno potraziti pomoc lekara. Uzroci neplodnosti u 40% su na zenskoj , 40% na muskoj strani a 20% ostaje nerazjasnjeno. Plodni dani se izracunavaju retrogradno tako sto se od duzine ciklusa oduzme 14 dana, ali to ocito kod Vas nije glavni problem. Poza u vodjenju ljubavi pogodna za oplodnju nije presudna ukoliko je sve u redu ( kod zavaljene materice preporucuje se odnos "otpozadi" ili dizanje karlice posle odnosa). Znaci moj savet Vama je poseta lekaru jer moguce da je posredi neki manji problem koji se jednostavno moze resiti. Znaci obratite se lekaru jer je i prirodi ponekad potrebna mala pomoc.