Postovani molim vas za pomoc.Imam 23 godine,pre godinu i po imala sam vanmatericnu trudnocu i odstranjen mi je levi jajovod.Doktor koji me je operisao mi je rekao da mi je drugi jajovod zdrav.Posle toga sam uradila sve analize koje su sve bile u redu sem ureaplazme koja je bila pozitivna,mikoplazma negativna,sa partnerom sam pila hemomicin 3 dana po dve tablete i posle nedelju dana ponovljenih analiza:ureaplazma negativna,mikoplazma pozitivna.Doktor se bas zbunio kao da to nije moguce.Prepisao mi je terapiju hemomicin i dovicin i sad su analize u redu.Sa deckom sam 4 godine u vezi i stvarno zelimo bebu pa bih vas molila da me posavetujete,od kako sam operisana non-stop tokom odnosa imam bolove na mestu gde sam operisana i prednjem delu stomaka gde mi je oziljak,i imam bolove u nogama koje mi se koce kao pre operacije,sta moze da bude uzrok toga ako su sve analize u redu?I da li bi bilo pozeljno da uradim hsg ili citoskopiju kao preventivu i kolika bi bila verovatnoca zaceca ako bih uradila inseminaciju i gde bih to mogla da uradim?Koje je vase misljenje,kako da dodjemo do zeljene trudnoce?Sa partnerom je sve u redu.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Moj savet je da sada kada ste se izlecili (mikrobioloski) krenete u akciju pravljenja bebe. Vas doktor Vam je rekao da je drugi jajovod u redu i mislim da je to dovoljno. Uvek mozete ici i na drugu opciju a to je da radite HSG- medjutim misljenja sam da to ostavite za slucaj da u sledecih 6-9 meseci ne bude trudnoce. Bolovi prilikom odnosa mogu biti posledica priraslica sa te strane- ako su intenzivni uzmite cepic diklofenaka ili naproksena. Mesto na prednjem trbusnom zidu- probajte da ga mazete sa Tiomukaze-gelom mozda pomogne. Vi verovatno tako reagujete na strano tkivo u Vama (konsce), ali ce to vremenom proci. Nema potrebe da radite inseminaciju- krenite u normalno pravljenje deteta kao da nista nije bilo.