Postovani doktore, zelim da vam postavim pitanje. Imam 20 godina i nikada nisam imala problema sa redovnoscu svog menstrualnog ciklusa, ali sada sam dobila menstruaciju nakon 15 dana ponovo i veoma sam se zabrinula. S obzirom da nemam pristup lekaru sta moze da bude uzrok ovome?

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Svaka zena ima pravo na 2-4 iregularna ciklusa godisnje i to se ne smatra patologijom. Iregularnost moze biti posledica stresa, putovanja, promene klime, promene god doba., hormonskog dizbalansa, ciste na jajniku, itd. Ako se iregularnost nastavi potrebno je uraditi hormonski status od 2-4 dana spontanog ciklusa, folikulometriju (UZ-cno pracenje ciklusa) i posle dijagnoze eventualno korigovati uocene probleme. Za sada nista.