Postovani doktore, Zamolila bih Vas da mi odgovorite na moje pitanje. Zadnju menstruaciju sam imala 22.04.2008. Ciklus mi traje 28 dana i menstruacije su mi uvijek redovne. Trebala sam dobiti 19.05.2008.god.,medutim kasnila mi je 2 dana, pa sam pomislila da nisam trudna. Test za trudnocu nisam radila, jer mi je bilo rano. U meduvremenu sam dobila 22.05.2008. god., tj 3 dan sam dobila menstruaciju. Moje pitanje je mozete li mi objasniti uzrok zasto mi je kasnila 2 dana, s obzirom da dobijem tacno 28 dan. Postoji li mogucnost da sam trudna, a da sam menstruaciju dobila. Da Vas napomenem popila sam 2 kutije tableta CYCLO PROGYNOVE i zadnju tabletu sam popila 16.05.2008. god. Uvijek kad sam prestala piti zadnju tabletu CYCLO dobijem 3 dan, tj tacno 28 dan dobijem. U nadi dacete mi odgovoriti, unaprijed Vam se zahvaljujem. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Ljudi nisu masine i nemam objasnjenje koje bi Vama pojasnilo zasto je ciklus zakasnio 2 dana- sve je u fizioloskim (dozvoljenim) varijacijama. To sto se Vama do sada nije desavalo ne znaci da se nece desiti- na fina zbivanja koja dovode do menstruacije utice niz unutrasnjih zbivanja koja su podlozna i unutrasnjim i spoljasnjim uticajima- i tu je negde razlog kasnjenja. Niste trudni a sve je u fizioloskim granicama.