Zanima me da li se kondilomi prenose iskljucivo seksualnim putem? Vec skoro dve godine nemam seksualne odnose, a poslednji put sam bila kod ginekologa pre oko godinu dana i tada sam bila zdrava. Nikad nisam bas gledala sebe, ali sam sad to uradila i primetila sam da na usminama pre vaginalnog otvora imam jedan red nekih cudnih tvorevina nalik bodljicama ili resicama,iste boje kao i okolina. Da li je to normalno ili mozda mogu da budu kondilomi? Napominjem da sam imala samo jednog seksualnog partnera,koji pre mene takodje nije imao nikog i da smo uvek koristili prezervativ tokom odnosa! Unapred hvala!Zabrinuta

    Odgovoreno: 22. 05. 2008.
    • Prenosenje kondiloma je kontaktno- dakle seksualni put je osnovni put prenosenja. Moguc je i prenos sa majke na dete. Kondom jeste zastita, ali ne 100% -tna. Ako ste Vi i Vas partner bili jedini jedno drugom onda se tu ne radi o kondilomima vec o Vasoj prirodnoj teksturi te regije. Ipak jednom godisnje posetite ginekologa radi kolposkopije i PA testa.