Poštovani doktore,oduševljena sam Vašim strpljenjem kao i celim sajtom. Moje pitanje je da li veća količina vina u prvoj nedelji trudnoće( ili drugoj) može da šteti plodu? drugo pitanje je kako se rešiti psihičkog opterećenja da li je sa bebom sve ok i uživati u drugom stanju? ovo možda i nije pitanje za Vas ali....panika je panika! unapred Vam se zahvaljujem na odgovorima i srdačno Vas pozdravljam

    Odgovoreno: 22. 05. 2008.
    • Odgovor na prvo pitanje je negativan- ( ukoliko eventualno postoji stetni efekat trudnoca nece uspeti jer u tom periodu vazi zakon sve ili nista). Znaci ako je trudnoca vitalna-uspesna, onda joj nista ne hvali.
      Sto se tice odgovora na drugo pitanje bio bi: sto je cesto to je cesto, a sto je retko to je retko- prevod: vecina trudnoca protice bez komplikacija pa zasto ne bi i Vasa (trudnoca nije bolest)- sto bi rekli Monti-Pajtonovci: Always looking on bright side of life. Hvala na pohvalama i ...    uzivajte.