Dr.mi je kolposkopijom rekao da imam kondilome i mozaik na grlicu 6"-12".Sta to znaci. Papa je II grupa, i kontrola za 2-3 meseca,. Da li treba da budem zabrinuta i sta to u stvari znaci mozaik. Da li je to potencijalni karcinom grlica. Mnogo sam uplasena i ne znam kako cu izdrzati ta tri meseca. Pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Ako je tako rekao onda nema nikakvih razloga za cekanje od tri meseca (nista se nece promeniti)- uradite ciljanu biopsiju i kada stignu H-P rezultati uradite tretman grlica ( vrsta tretmana zavisi od rezultata). Mozaik je patoloska kolposkopska slika koja nastaje kao rezultat promene celija pod dejstvom nokse- najcesce virusa. Nema razloga da budete unapred zabrinuti (PA je II), ali nema ni razloga da cekate i odugovlacite sa biopsijom i definitivnom dijagnozom.