supruga se nalazi u sedmom mesecu trudnoce i hteo bih da se konsultujem u vezi dve stvari: 1. na zadnjoj kontroli rekli su joj da u mokraci ima proteine!!! 2. vrlo cesto ima osecaj nadutosti sta mislite o ovome, ima li mesta panici??? unapred zahvalan

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Panika je nas najveci neprijatelj- zato njoj nema mesta, ali potrebna je kontrola Vase supruge: kks, biohemija, proteini u 24h-urinu, kontrola tenzije, telesne tezine. Osecaj nadutosti moze biti posledica otoka koji se javlja kao posledica hipoproteinemije (gubitak proteina putem urina). Potrebno je konsultovati Vaseg ginekologa i mozda sprovesti kratkotrajno bolnicko ispitivanje.