Sinoc me je jako zabolelo nesto sa desne strane .Nisam mogla da ocenim tacno odakle bol dolazi da li je jajnik ili ne ali bol se sirila od jajnika na gore i bilo jako neprijatno.Bol je trajala desetak minuta.Pre dva meseca sam osetila isti bol sa desne strane ali je bio jaci i trajao je samo par sekundi.Nisam odreagovala s obzirom da me vise do sinoc nije nista bolelo misleci da je mozda samo neki grc u pitanju.Sada sam vec zabrinuta pa Vas molim da me posavetujete kom lekaru da se obratim, sta da uradim i sta vi mislite da je u pitanju.Imam 35 godina.Porodila sam se pre godinu ipo dana carskim rezom.Beba je bila karlicno okrenuta.Zivim sa suprugom daleko od familije pa nisam imala nikakvu pomoc oko bebe koja mi je bila u narucju non stop dok nije prohodala pa mislim dal nisam nesto nategla neki misic.Samo da napomenem da nisam bolovala nikad od nekih ginekoloskih bolesti i infekcija niti sam imala nekih zdravstvenih problema i operacija do porodjaja.Unapred zahvalna srdacno Vas pozdravlja Sanja.

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Ono sto opisujete lici na ovulaciju. Ako je sredina ciklusa (oko 14. dana racunajuci prvi dan menstruacije) onda se sigurno radi o tome. Pre dva meseca sa te iste strane (ovulacija se desava naizmenicno na jednom pa na drugom jajaniku). Propratite- ako od ovog bola za 14 dana dobijete ciklus onda je ovulacija uzrok. Diferencijalno dijagnosticki u obzir dolazi apendix (slepo crevo), pesak u bubrezima, problem sa crevima- moguce da je od carskog ostala neka priraslica ili kila sa te strane. Uradite krvnu sliku, sedimentaciju, urion, konsultujte hirurga a zatim ginekologa (propratite ono na sta ja ciljam-ovulacija).