Postovani Doktore, pisala sam Vam nekoliko puta, sad bih Vas zamolila da mi kazete sta mislite o vitaminima "Folivit Fero" koji sadrze 400 mg B9; 50 mg B12 ; 15 mg Fe i neke pomocne supstance. Proizvodjac je "Borola" Bugarska. Pri poslednjoj analizi krvi Hgb 110 a MCV 77. U 16 nedelji trudnoce sam i moj ginekolog isistira da uzimam ove tablete kako bi popravila krvnu sliku. Iskreno sam skepticna kada su u pitanju strani proizvodjaci. Sta Vi obicno preporucujete trudnicama kod anemicnosti? Puno pozdrava iz Makedonije i hvala Vam puno!

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Gvozdje ukljucujem tek posle 16-te nedelje (oko 20-te i posle) i to Ferrum lek 2x1 10 dana a zatim 1 dnevno 10 dana pa provera. To je trovalentno gvozdje i podnosljivost i resorpcija su mu po specifikaciji proizvodjaca (Lek Ljubljana) bolji no kod ostalih preparata na trzistu. Dopbar efekat imaju i ampule Tot-Hema (Francuski proizvodjac).2x1 10 dana posle 1-2 dnevno- u zavisnosti od rezultata. Uz preparate gvozdja preporucuje se Vit C i Folan 2x1. Bugarske lekove ne p;oznajem i ne prporucujem a sa ovim sto sam Vam napisao imam odlicno iskustvo.