Imam 32.godine i dva porodjaja. Nakon prvog porodjaja javio se miom u desnom rogu uterusa koji je subserozni i velicine 3.2cm. Njegova velicina se nije promenila i nakon drugog porodjaja. Medjutim, svakog meseca u periodu ovulacije javlja se bol na desnoj strani koji traje 3 do 4 dana, tako da nekada moram da popijem brufen. Sa ginekoloske strane sve ostalo je uredu. Miom je karakteristican zato sto na UZ se vidi da je u sredini belicast. Da li su bolovi koje osecam vezan za miom, ili je nesto drugo upitanju? Kada sam pre druge trudnoce koristila Stediril D , te bolove nisam imala.Medjutim, i nakon drugog porodjaja bol se javlja svakog meseca.Kada se zna da je miom benigni ili maligni? Srdacan pozdrav, vi ste me poradjali prvi put i stvarno ste super.Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Posto se bol javlja svakog meseca u sredini ciklusa , a nije ga bilo dok ste koristili kontracepciju logicno je povezati ga sa ovulacijom. Medjutim ovulacija se desava naizmenicno na jednom pa na drugom jajniku te se to malo ne uklapa u pricu. Predlog bi bio da tesatirate ovaj problem tromesecnom kontracepcijom i ukoliko ga nema onda je jasno da ga izaziva ovulacija. Sto se tice mioma- ne sekirajte se nije veliki, ali potrebno je sestomesecno pracenje. Miomi izuzetno retko maligno alterisu tako da je za sada pracenje dovoljno. Hvala na komplimentima.