U 3. sam mesecu trudnoce,imam 32. godine.Pijem dabroston zbog pojave kontrakcija.Da li je moguce da mi on stvara aritmije,jako lupanje srca?Moja majka ima anginu pektoris,a na svim pregledima na kojima sam bila ( pre trudnoce ),nista nije ukazivalo da imam neki konkretan problem sa srcem.pritisak mi je u normali,ali srcani rad je i u stanju mirovanja cak i do 110 otkucaja u minuti.To mi se desavalo i ranije,i na savet majke sam po potrebi uzimala po pola presolola,i to mi je pomagalo.Da li je on bezbedan i u trudnoci? Hvala!

    Odgovoreno: 17. 05. 2008.
    • Dabroston ne bi trebalo da ima ovakve efekte- mada ga neke zene teze podnose (napravite pauzu 1 dan kao test pa cete videti da li Vi spadate u tu grupu zena). Ipak moje misljenje je da se kod Vas radi o anemiji- te je moj savet da uradite krvnu sliku i naravno posetite kardiologa. Nemojte uzimati Presolol-kontraindikovan je u trudnoci. Mozete koristiti Verapamil - sigurno ce pomoci, ali potrebna je konsultacija kardiologa.