Postovani Milane, hvala Vam za mogucnost da Vam se mi koji imamo razna pitanja ovako obratimo. Hvala Vam unapred i za odgovor. Dakle, danas sam uradila hormonski status (II dan ciklusa), cekam jos neke suprugove rezultate, idu praznici, ne mogu docekati da mi lekarka rastumaci nalaze pa Vas naljubaznije molim da mi ih Vi objasnite. Estradiol 121, LH 4.28, FSH 6.24, Progesteron 1.25, Prolaktin 1225.97 (pise da je normalno 33.3-580.8), Testosteron 0.89, T3 1.07, T4 111.69, TSH 3.97. Jos jednom vam zahvaljujem. S' postovanjem Ivana

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Na zalost odgovor cete dobiti tek posle praznika (bio sam odsutan- zao mi je). Imate hiperprolaktinemiju koja zahteva lecenje. Radi se hormonu hipofize koji se luci u vreme dojenja i kao takav van perioda dojenja nije pozeljan u tim vrednostima i moze poremetiti pre svega ovulaciju zene i izazvati probleme oko zaceca. Potrebno je lecenje, radiografija selle turcike ( mesto gde je smestena hipofiza koja luci ovaj hormon ), i sirina vidnog polja. Terapija moze da potraje , ali o tome se dogovorite sa Vasim ginekologom.