postovani doktore,mnogo sam zabrinuta pa bih vas molila da mi nekako odgovorite na pitanje.Imam 27god i porodila se pre skoro 2god,sve je u redu od porodjaja,imam redovne menstruacije na 28 ili 30dana,imam odnose ali bez zastite,i uvek pazimo u smislu da svrsi ali van mene,do sada nam nije promaklo,dobila sam danas na 30dan ali vrlo malo sam dobila ne trebaju mi uloske,uradila sam test dan pre dobijanja i test je bio negativan,ali sam zabrinuta jel mi nikad nije ovako malo islo,malo me boli stomak,grudi me bole,i krsta,ali kao da imam osecaj da jesam trudna,ne znam zasto,brinem se jos vise jel ja ne smem da ostanem trudna jel pijem farin dobila sam trombozu posle porodjaja,sad nemam vise tromb ali pijem zbog preventive jos malo,i dobila sam hipertireozu posle porodjaja i pijem propranolol ali sam pre 3meseca pila radioaktivni jod pa se bojim da nije u redu ako sam slucajno trudna,jel mi doktor rekao da ne ostajem trudna barem god dana od joda,jel sigurno bi stetilo nesto plodu.Mnogo se brinem,i ne znam sta da radim.Jel imate neki savet za mene ili neko resenje,unapred zahvalna,pozdrav

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Sacekajte jos par dana ( do 7) - moze se desiti da naknadno prokrvarite. Ako ne bude krvavljenja uradite test na trudnocu  (verovatno ce biti negativan), i obavezno se javite ginekologu . Obzirom na sve sto ste napisali- moguce je da se radi o hormonskom poremecaju (hipertireoza) . Vas ginekolog je u pravu- ne bi trebalo da ostajete trudni u ovom trenutku te se sa tog aspekta zastitite (kondom).

Komentari na pitanje: #5484

    • Postovani doktore yovem se sandra imam 22god. Imam pitanje za vas. Redovno ne dobijam. Dobijam svaki 1. 5/2 mjeseca. . Redovno imamo seks al nemogu da zatrudnim pa bi voljela ukratko da mi ojasnite dali je to zbog menstruacije. . . . A sa ginekoloske strane sve mi je uredno. Unaprijed xvala