Danas sam bila kod ginekologa,uvecan mi je jajnik,ali imam znake upale slepog creva,tako da sam dobila uput za hirurga,kod kojeg idem ujutru.Svremena na vreme mi se pojavljuje sekret,ali kako,pre ciklusa(beli,gust),a posle(voden)traje dva do tri dana,bila sam sa deckom koji je ustanovio posle mesec dana od naseg odnosa da ima gonoreju,i tvrdi da nije bio ni sa jednom drugom devojkom,meni doktorka nije otkrila nista slicno gonoreji.Rekla mi je da bi gonoreja morala da ima znake,zutog i braon sekreta,uz praceno peckanje,krvarenje van ciklusa,svrab...Da li je on mogao da dobije od mene gonoreju ako je ja nemam,ili od mog povecanog sekreta,ili sta vec..?Unapred hvala!

    Odgovoreno: 13. 05. 2008.
    • Gonoreja - triper je polno prenosiva bolest i ako je imate tu neko laze. Na osnovu izgleda sekreta ne moze se utvrditi izazivac- potrebno je da se pazljivo odredi grupa sekreta i V+C bris (kada idete da date sekret napomenite da je Vasem decku verifikovana gonoreja). Ako se dijagnoza potvrdi obavezno je lecenje oba partnera antibioticima (penicillin, Longacef- ili po antibiogramu). Uradite sekret na dva mesta (razlicita) obavezno jer nelecena gonoreja moze ostaviti posledice.