Postovani Dr.Stefanovic .Posto vidim da svima odgovorite brzo sto je za sve pohvale nadam se da cete tako i meni izaci u susret i odgovoriti. Imam 45 godina i nikada nisam primetila neke probleme kao sto su bolovi u donjem dijelu stomaka,takodje nemam pojacan sekret niti bilo koje probleme te vrsta i menstruacija mi je uvek redovna.i bezbolna. Poslednji ginekoloski pregled je bio 14.4 i radjen PAPA nalaz koji je IIIB.Bris sa naglasenom diskariozom ,jaca upala.VS :VI Th;Diflucan vapa a 150 mgr/po 1 kapsulu popiti oba supruznika/i Neo-penotran 7 veceri u rodnicu posle menstruacije i takodje drugi mjesec posle menstruacije ponoviti 7 veceriPreporucuje se kontrolni bris na PAPA I prema nalazu odluciti se za biopsiju PVU /ne duze od 3 mjeseca/ Ja sam veoma zabrinuta jer mi je doktor rekao da to IIIB nije dobro sta to znaci jer sam citala neko ima IIIB neko IIIA u cemu je razlika..i sta znaci biopsija PVU.Da li suprug treba jos nesto da koristi osim ove jedne tablete koju smo obadvoje popili i da li ja jos treba nesto da koristim dok nebudem isla ponovo na sledeci Papa test a to je za jos mjesec dana jer sad ocekujem ponovo menstruaciju oko 20 ovog mjeseca i opet 7 veceri vaginalete pa nakon nekoliko dana kontrola.Da li se u mom slucaju mozda radi o HIV virusu da li je ovo opasno i da li je dugo cekati jos mjesec dana ako se radi o necemu opasnom.I jos zadnje pitanje da li bi smjela imati odnose posle upotrebe vaginaleta uz upotrebu kondoma. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 05. 2008.
    • PA III znaci da je celija pod dejstvom nokse pretrpela promene - doslo je do promene odnosa jedra i citoplazme a A i B su citoloske oznake za odredjene karakteristike po tom pitanju sto za Vas uopste nije bitno. Moj savet je da se ne ceka period od tri meseca jer se nista znacajno tu nece promeniti- znaci BIOPSIJA i zatim tretman grlica u odnosu na H-P rezultate biopsije (DTK, Laser,  Loop Excizija, konizacija...). Ne radi se o HIV virusu, ali se mozda radi o HPV infekciji (Humani Papiloma Virus- koji je inace izazivac karcinoma grlica)- a odgovor na to ce dati biopsija. Mozete imati odnose uz koriscenje prezervativa. Uradite odmah posle sledeceg ciklusa biopsiju- nema sta da se ceka.