Milim Vas,recite mi šta može da bude u pitanju ako su brisevi sterilni a svrab se javlja povremeno onako spolja više kao da nešto mili , a pritom da su uočene tri-četiri bubuljice koje čini mi se izazivaju svrab.Da napomenem da sam te bubuljise (čvoriće) primetila pre 2 - 3 godine i da sam radila i kolposkopiju i papa test i da je sve bilo u redu osim konstantnog sekreta.Da to možda nisu kondilomi a da doktor nije primetio? Kako se oni prepoznaju i koji su simptomi?

    Odgovoreno: 13. 05. 2008.
    • To nisu kondilomi vec nabori koze ili folikuli dlake. Kolpo i PA se rade svake godine te Vam je vreme da ponovite pregled- a kondilomi se dijagnostikuju kolposkopskim pregledom. Svrab koji povremeno imate verovatno je posledica ulozaka, vesa ili sredstava za higijenu. Promenite tipove, koristite neutralna sredstva za intimnu negu.