Imala sam terapiju kondiloma pre dve godine, da li postoji mogucnost da se ponovo pojave? Nisam isla na kontrolu, ali nemam nikakve simptome. Da li je potrebno da se javim ginekologu?

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • HPV infekcija je polno prenosiva infekcija- a manifestacija infekcije je cesca u stanjima pracenim padom imuniteta (bolest, stres, trudnoca....). Stvar je resiva, ali uvek postoji mogucnost recidiva jer se radi o intraepitelnom virusu (smesten je u celijama epitela) - virus jos niko nije uspeo da pobedi. Na kontrolu (kolposkopija i PA) obavezno jednom godisnje bez obzira na simptome.