Muka moja,sta raditi s bartolijevom zlezdom.Da li ima neka preventiva,recimo da cim se osete neke promene uciniti nesto sto bi sprecilo upalu ili zacepljenje kanala,jel ovo ide u nedogled a ne bih da je uklanjam.Da li se to moze uopste resiti jednom za svagda bez hirusko zahvata.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Preventiva je stalna borba protiv vaginalne infekcije- kontrola VS, V+C brisa i lecenje, ili preventivno- cim primetite da se sekret remeti vaginalete sirokog spektra. Inace ne treba bezati od operacije (ali kad je formirana cista "hladna") jer to je jedino resenje- kao sto i sami znate recidivi su cesti.