imam prejak sekret i obilnu menstruacio dali cu moci imati decu i mozeli se cajem izleciti sekret zabrinuta sam unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Sekret se ne moze izleciti cajem. Potrebno je da uradite grupu VS i V+C bris i lecite po rezultatima. Normalnu vaginalnu floru cini jedna vrsta bakterija koja se zove Dederlajnov bacil i kada se ona nadje u vaginalnom sekretu (VS) onda se radi o I ili II grupi VS; Kod remecenja vaginalne flore- pojave sekreta moze se desiti da se u VS nadju razlicite bakterije i tada se radi o III grupi sekreta. Kada se u sekretu nadje gonokok (izazivac gonoreje-tripera) onda je to IV grupa sekreta. Izolacija parazite Trihomonas vaginalisa oznacava V grupu a candide (gljivica) VI grupu VS.
      Vag. i Cerv. bris- oznacavaju zasejavanje bakterija iz vagine i grlica na podloge sa antibiotikom- tu se odredjuje tacno o kojoj bakteriji je rec i na koji je antibiotik osetljiva te se moze sprovesti specificnio lecenje (ciljanim antibioticima).
      Probajte sa vaginaletama Neo-Penotran 2x1, 7 dana- ako ne pomogne postupite kao sto Vam je preporuceno.