Pošto pokusam da ostanem u drugom stanju počela sam da idem na folikolometriju i danas 19 D.C. mi je utvrđeno da folikul veličine 20mm se još nalazi sa mrežastom strukturom. Zabrinula sam se jer mi je doktorica rekla da nije došlo do pucanja koji smo očekivali jos prije 5 dana kada je veličina folikula bila ista. Takođe nedavno sam uradila i hormonski status 4 D.C. i ovo su rezultati FSH 1.6 LH 6.3 Prolaktin 136 Progestron 8.9 Estradiol 89.2 Testosteron 2.0 Kortizol 372 Doktorica mi je rekla da FSH treba da je veći od LH, i da postoji mogućnost PCOS Iskreno jako sam zbunjena i svaka informacija bi bila od koristi.

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Vas hormonski status je uredan i nema naznake za PCOSy (pogotovu ne kada imate folikul od 20 mm). Niste mi napisali koliko dugo ste u akciji pravljenja deteta. Ako je manje od godinu dana - ne idite vise na folikulometriju  vec idite negde na odmor sa suprugom i opustite se- bice. Ako ima vise od 1 godine onda je moj predlog da se u sredini ciklusa izazove prskanje folikula (njega ima, ali nije puko) amp. Pregnyla od 5 ili 10000. Naravno  morate u saradnji sa vasim lekarom (potrebna je folikulometrija, dobra debljina endometrijuma) odrediti adekvatan tajming za ordiniranje pregnila i ici na ciljane odnose. (postoji u ginekologiji jedan sindrom -nepucanja folikula LUF-sindrom koji moze biti uzrok Vasih problema).