Postovani doktori iteresuje me dali u trudnoci moze da se uzima C vitamin u obliku tablete i koliko jer mislim da ga ne unosim dovoljno. 14 nedelja trudnoce. Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • C-vitamin je vitamin rastvorljiv u vodi i mozete ga unositi koliko hocete- visak koji organizam ne iskoristi izlucuje se urinom. Najbolje je da vit C unosite hranom: jabuka, kivi tresnje.... a da tabletarno unosenje ne bude vece od 500-1000 mg dnevno.