Postovani, Imam 34 godine,dvoje djece i prije 3 mjeseca je uradjen abortus,nakon kojeg nisam dobijala menstruaciju.Pregled i ultra zvuk pokazuju da je sve ok, dva puta sam radila beta HCG i oba puta je negativan.Pila sam,po savjetu doktora, 5 dana po 3 tablete Orgametril i nista.Nakon deset dana mi je prepisan Primolut Nor 10 dana po 3 tablete.Danas mi je 3.dan kako sam pocela da ih pijem.Osjecam se dobro,ali nikako mi nije jasno u cemu je problem.Doktorka kaze da je vjerovatno grubo odradjena kiretaza.?? Molim Vas za misljenje i komentar.

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Vrlo je moguce da je Vasa Dr u pravu. Da bi ste to proverili treba uraditi UZ-cni pregled (preporucujem vaginalnom sondom) da se utvrdi debljina endometrijuma (sluzokoze materice). Ako je sluzokoza tanka onda treba ici sa kombinovanom estrogeno-progesteronskom terapijom (npr. Estradiol 1 amp. dnevno 5 dana  a zatim primolut nor 2x1 10 dana od 16.-og dana ciklusa ili cycloproginova -jedna kutija); ako je sluzokoza debela onda cete posle ove druge terapije dobiti ciklus.