Postovani, Moj veliki problem je endometrioza. Naime, 25.01.2008.god. sam imala operaciju (klasicna) i zavrsna dijagnoza je bila: Tu ovarii bill. Cystis ovarii endometriotica bill. Adhaesiones pelvis. Laparotomia transv.inf.sec.Pfanennstiel.Cystectomia bill. Adhesiolysis.Drainage cavi Douglasi. Strasno se bojim recidiva, a pogotovo teskoce oko realizacije trudnoce. Primam injec.Diphereline-6 i zadnju cu primiti juna meseca. Doktor mi je preporucio trudnocu u periodu septembar-januar, a nakon toga me ceka laparaskopija (ukoliko do trudnoce ne dodje). Cak mi je preporucio i vantelesnu do kraja sledece 2009.godine. Kaze da uopste ne bi trebalo sedeti i cekati. Medjutim, nejasno mi je kako cu ostati trudna pod takvim pritiskom i strahom. Sta mi Vi savetujete da radim? Pozdrav, Daniela!

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Potpuno sam saglasan sa misljenjem i planom Vaseg Dr.  Savetujem da slusate Vaseg Dr, a to sto se plasite je razlog vise da krenete u akciju. Nikad se ne zna mozda ostanete trudni a ako se to ne desi- po planu koji Vam je predocen.