molil vas da mi protumacite nalaz:papa || grupa,povrsne i intrmedijarne celije skvamoznog epitela bez atipija,mase granulocita i bakterija.Lijeciti infekciju.skretanje u flori sugestivno na bakterijsku vaginozu.Cervikalni bris je sterilan.Molim vas da mi preporucite odgovarajucu terapiju.

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Nalaz Papa je uredan, ali u vaginalnom sekretu imate dosta bakterija i znakova zapaljenja (granulociti) i to bakterijama anaerobnog tipa- bakterijska vaginoza- cest poremecaj sekreta u seksualno aktivnih ( a ponekad i virgo in takta) zena svih uzrasta- znaci ne sekirajte se- desava se. TH: Vag. Orvagyl jedno pakovanje i sve ce biti u redu.